Vakfımızın 4 ana hedefi içerisinde yer alan kanser konusunda eğitimi sağlamak ve farkındalığı artırmak amacıyla 2002 yılından itibaren geleneksel olarak her yıl Kanserle Savaş İçin Afiş ve Slogan yarışmasını düzenlemekteyiz. Ana sınıf, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin katıldığı yarışmada konu başlıklarımız ise:
- Düşlediğim Sağlıklı Yaşam
- Düşlediğim Çevre
Yarışma Koşulları
- Anasınıf, İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrencileri kendi kategorilerinde yarışmaya katılabilirler.
- Eserler, İlkokul (4. ve 5. sınıflar), Ortaokul & Lise öğrencileri için 50×70, Anasınıflar ve İlkokul (1.,2. ve 3. sınıflar) için A3 kağıt boyutlarında ve herhangi bir teknik ve malzemeyle olabilir.
- Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi ve Mesleki Teknik Lise öğrencileri de Özel Kategoride değerlendirilecektir.
- Her 6 kategoride ayrı ayrı değerlendirme yapılacaktır.
- Çalışmalara dıştan müdahele edilmemelidir. Eserler üzerindeki slogan yazıları çocukların kendi el yazısı ile olmalıdır.
- Eserler daha önce hiçbir yarışmaya katılmamış ve yayınlanmamış olmalıdır. Eserler 25 Mart 2022 tarihine kadar Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı‘na teslim edilmelidir.
- Yarışmaya katılan okullar, koşulları ve jurinin kararını kabul etmiş sayılır.
NOT: Yarışmaya katılacak öğrencilerin ve resim öğretmenlerinin isim listeleri katılım belgeleri için dosya içerisinde yer alması gerekmektedir.
2019 yılı Afiş-Slogan yarışmasında dereceye giren öğrencilerimiz:
Yarışmaya 20 okuldan 896 eser katılmıştır.
Yarışmadaki konu başlıkları şöyleydi:
- Düşlediğim Sağlıklı Yaşam
- Düşlediğim Çevre
Jüri Üyeleri
- İnci Kansu – Emekli Resim Öğretmeni
- Emel Samioğlu – Emekli Resim Öğretmeni
- Hüseyin Billur – Grafiker
- Bedia Kale – Kültür Dairesi İkinci Derece Güzel Sanatlar Görevlisi
- Görel Korol Sönmezer –Posta Dairesi Müdürlüğü Grafiker – Desinatör
- Meltem Nalbantoğlu – Vakıf Mütevelli Heyeti Üyesi
Anasınıf Kategorisi:
1- Menessa Göz – Lefkoşa Fazıl Plümer Anaokulu
1- Berat Özoğlu – Güzelyurt Atatürk Maarif Anaokulu
2- Zehra Aydaner – Yakın Doğu Anaokulu
2- Deren Ergün –Güzelyurt Atatürk Maarif Anaokulu
3- İbrahim Hasan Çalışkan – Lefkoşa Fazıl Plümer Anaokulu
3- Şimal Özadem – Güzelyurt Atatürk Maarif Anaokulu
Anasınıf Kategorisi Mansiyon Ödülleri:
- Mira Ersoy– Yakın Doğu Anaokulu
- Mira Feride Ergezen – Güzelyurt Atatürk Maarif Anaokulu
- Rüstem Ata Akansoy – Doğu Akdeniz Doğa Anaokulu
- Berfin Yurt – Güzelyurt Atatürk Maarif Anaokulu
- Arda Tek – Doğu Akdeniz Doğa Anaokulu
İlkokul 1 – 2 – 3. Sınıf Kategorisi:
1- Sofiya Armin Özküsen – Doğa International School
2- Derin Özyönüm – Yakın Doğu İlkokulu
3- Mariia Kruchyma – Doğa International School
3- Özlem Taçkın – Girne American Elementary School
İlkokul 1 – 2 – 3. Sınıf Kategorisi Mansiyon Ödülleri:
- Ela Su Atıl – Yakın Doğu İlkokulu
- Beril Erşangil – Yakın Doğu İlkokulu
- Denizhan Orhon – Yakın Doğu İlkokulu
- Şükran Öksüzoğlu – Yakın Doğu İlkokulu
- Masal Sarıca – Yakın Doğu İlkokulu
İlkokul 4 – 5. Sınıf Kategorisi:
1- Yiğit Efe Harputlu – Yakın Doğu İlkokulu
1- Müsteyde Özmatyatlı – Yakın Doğu İlkokulu
2- Elif Kaplan – Yakın Doğu İlkokulu
2- Duru Keskin – Yakın Doğu İlkokulu
İlkokul 4 – 5. Sınıf Kategorisi Mansiyon Ödülleri:
- Gözde Dilek – Girne American Elementary School
- Alya Ardalı – Yakın Doğu İlkokulu
- Mustafa Kasap Çavuşoğlu – Yakın Doğu İlkokulu
Ortaokul Kategorisi Mansiyon Ödülleri:
- Stefanie Yetkin – The English School of Kyrenia
- Ayla Adanır – The English School of Kyrenia
- Adil Ergüler – The English School of Kyrenia
Lise Kategorisi:
1- Lütfiye Lagün Yücelten – Türk Maarif Koleji
2- İzge Gürbüz – Türk Maarif Koleji
3- Güz Öztunç – Türk Maarif Koleji
Özel Kategori:
1- Mehmet Acıbucu – Gazimağusa Meslek Lisesi
2- Murat Özer – Gazimağusa Meslek Lisesi
3- Beyza Demirbaş – Gazimağusa Meslek Lisesi
Özel Kategori Mansiyon Ödülleri:
- İzel Altındağlıer – Gazimağusa Meslek Lisesi
- İbrahim Demiralp – Gazimağusa Meslek Lisesi
Jüri Özel Ödülü:
- Rabia Asif – Çocuk Onkoloji ve Hematoloji Servisi / Okulu
- Hüseyin Yücel – Gazimağusa Özel Eğitim Merkezi
- Esra Fidan – Gazimağusa Özel Eğitim Merkezi